umu.sePublikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
The Boundary Harnack Inequality for Solutions to Equations of Aronsson type in the Plane
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskapliga fakulteten, Institutionen för matematik och matematisk statistik.
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskapliga fakulteten, Institutionen för matematik och matematisk statistik.
2011 (engelsk)Inngår i: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Mathematica, ISSN 1239-629X, E-ISSN 1798-2383, Vol. 36, s. 261-278Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

In this paper we prove a boundary Harnack inequality for positive functions which vanish continuously on a portion of the boundary of a bounded domain \Omega \subset R2 and which are solutions to a general equation of p-Laplace type, 1 < p < \infty. We also establish the same type of result for solutions to the Aronsson type equation \nabla (F(x,\nabla u)) \cdot F\eta(x,\nabla u) = 0. Concerning \Omega we only assume that \partial\Omega is a quasicircle. In particular, our results generalize the boundary Harnack inequalities in [BL] and [LN2] to operators with variable coefficients.

sted, utgiver, år, opplag, sider
Academia Scientiarum Fennica , 2011. Vol. 36, s. 261-278
Emneord [en]
Boundary Harnack inequality, p-Laplace, A-harmonic function, infinity harmonic function, Aronsson type equation, quasicircle
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-40225DOI: 10.5186/aasfm.2011.3616OAI: oai:DiVA.org:umu-40225DiVA, id: diva2:398453
Tilgjengelig fra: 2011-02-17 Laget: 2011-02-17 Sist oppdatert: 2018-06-08bibliografisk kontrollert
Inngår i avhandling
1. p-harmonic functions near the boundary
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>p-harmonic functions near the boundary
2011 (engelsk)Doktoravhandling, med artikler (Annet vitenskapelig)
sted, utgiver, år, opplag, sider
Umeå: Umeå universitet, Institutionen för matematik och matematisk statistik, 2011. s. 228
Serie
Doctoral thesis / Umeå University, Department of Mathematics, ISSN 1102-8300 ; 50
HSV kategori
Forskningsprogram
matematik
Identifikatorer
urn:nbn:se:umu:diva-47942 (URN)978-91-7459-287-0 (ISBN)
Disputas
2011-10-28, Mit-huset, MA121, Umeå universitet, Umeå, 10:00
Opponent
Veileder
Tilgjengelig fra: 2011-10-07 Laget: 2011-10-04 Sist oppdatert: 2018-06-08bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekst

Personposter BETA

Lundström, Niklas L.P.Nyström, Kaj

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Lundström, Niklas L.P.Nyström, Kaj
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Annales Academiae Scientiarum Fennicae Mathematica

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 203 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf