umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Unique continuation on the boundary for Dini domains
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskaplig fakultet, Matematik och matematisk statistik.
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskaplig fakultet, Matematik och matematisk statistik.
1998 (Engelska)Ingår i: Proceedings of the American Mathematical Society, ISSN 0002-9939, Vol. 126, nr 2, s. 441-446Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1998. Vol. 126, nr 2, s. 441-446
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-8440OAI: oai:DiVA.org:umu-8440DiVA, id: diva2:148111
Tillgänglig från: 2008-01-22 Skapad: 2008-01-22 Senast uppdaterad: 2018-06-09Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Nyström, Kaj

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Nyström, Kaj
Av organisationen
Matematik och matematisk statistik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 17 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf