umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On s-sets and mutual absolute continuity of measures on homogeneous spaces
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskaplig fakultet, Matematik och matematisk statistik.
1997 (Engelska)Ingår i: Manuscripta Mathematica, ISSN 0025-2611 (p), 1432-1785 (e), Vol. 94, s. 169-186Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Berlin: Springer-Verlag , 1997. Vol. 94, s. 169-186
Nyckelord [en]
Homogeneous space, Hausdorff measure, s-sets
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-10125OAI: oai:DiVA.org:umu-10125DiVA, id: diva2:149796
Tillgänglig från: 2008-06-18 Skapad: 2008-06-18 Senast uppdaterad: 2018-06-09Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Sjödin, Tord

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Sjödin, Tord
Av organisationen
Matematik och matematisk statistik
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 86 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf