umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Analytic properties in the spectrum of certain Banach algebras
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskaplig fakultet, Matematik och matematisk statistik.
2009 (Engelska)Ingår i: Mathematische Zeitschrift, ISSN 0025-5874, E-ISSN 1432-1823, Vol. 261, nr 1, s. 189-200Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2009. Vol. 261, nr 1, s. 189-200
Nyckelord [en]
Holomorphic functions - Banach algebras - Nebenhülle - Generalized Shilov boundary
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-26544OAI: oai:DiVA.org:umu-26544DiVA, id: diva2:272053
Tillgänglig från: 2009-10-14 Skapad: 2009-10-14 Senast uppdaterad: 2018-06-08

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Carlsson, Linus

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Carlsson, Linus
Av organisationen
Matematik och matematisk statistik
I samma tidskrift
Mathematische Zeitschrift
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 110 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf