umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Nebenhülle and the Gleason problem
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskapliga fakulteten, Institutionen för matematik och matematisk statistik.
2010 (Engelska)Ingår i: Proceedings of the American Mathematical Society, ISSN 0002-9939, E-ISSN 1088-6826, Vol. 138, nr 1, s. 267-273Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2010. Vol. 138, nr 1, s. 267-273
Nyckelord [en]
Holomorphic functions, Banach algebras, Nebenh\"{u}lle, $\overline {\partial }$-problems
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-26548DOI: 10.1090/S0002-9939-09-10064-3OAI: oai:DiVA.org:umu-26548DiVA, id: diva2:272067
Tillgänglig från: 2009-10-14 Skapad: 2009-10-14 Senast uppdaterad: 2018-06-08Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Carlsson, Linus

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Carlsson, Linus
Av organisationen
Institutionen för matematik och matematisk statistik
I samma tidskrift
Proceedings of the American Mathematical Society
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 151 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf