umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Resampling m-dependent random variables with applications to forecasting
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskapliga fakulteten, Institutionen för matematik och matematisk statistik.
2000 (Engelska)Ingår i: Scandinavian Journal of Statistics, ISSN 0303-6898, E-ISSN 1467-9469, Vol. 27, s. 543-562Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2000. Vol. 27, s. 543-562
Nationell ämneskategori
Sannolikhetsteori och statistik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-131273OAI: oai:DiVA.org:umu-131273DiVA, id: diva2:1073376
Tillgänglig från: 2017-02-10 Skapad: 2017-02-10 Senast uppdaterad: 2018-06-09

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Sjöstedt, Sara

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Sjöstedt, Sara
Av organisationen
Institutionen för matematik och matematisk statistik
I samma tidskrift
Scandinavian Journal of Statistics
Sannolikhetsteori och statistik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 109 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf