umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Bernstein's analyticity theorem for binary differences
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskaplig fakultet, Matematik och matematisk statistik.
1999 (Engelska)Ingår i: Mathematische Annalen, ISSN 0025-5831 (paper), 1432-1807 (e), Vol. 315, nr 2, s. 251-261Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Berlin: Springer-Verlag , 1999. Vol. 315, nr 2, s. 251-261
Nyckelord [en]
Binary difference, analyticity
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-8230DOI: 10.1007/s002080050366OAI: oai:DiVA.org:umu-8230DiVA, id: diva2:147901
Tillgänglig från: 2008-06-18 Skapad: 2008-06-18 Senast uppdaterad: 2018-06-09Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Sjödin, Tord

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Sjödin, Tord
Av organisationen
Matematik och matematisk statistik
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 114 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf