umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On ordinary differentiability of Bessel potentials
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskaplig fakultet, Matematik och matematisk statistik.
1984 (Engelska)Ingår i: Annales Polonici Mathematici, ISSN 0066-2216, E-ISSN 1730-6272, Vol. 44, nr 3, s. 325-352Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Warszawa: Polska Akademia Nauk , 1984. Vol. 44, nr 3, s. 325-352
Nyckelord [en]
Difference, Lp-derivative, Bessel potential, ordinary derivative
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-19995OAI: oai:DiVA.org:umu-19995DiVA, id: diva2:207887
Tillgänglig från: 2009-03-13 Skapad: 2009-03-13 Senast uppdaterad: 2018-06-09

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Sjödin, Tord

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Sjödin, Tord
Av organisationen
Matematik och matematisk statistik
I samma tidskrift
Annales Polonici Mathematici
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 95 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf