umu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Some properties of weakly approaching sequences of distributions
Umeå universitet, Teknisk-naturvetenskapliga fakulteten, Institutionen för matematik och matematisk statistik.ORCID-id: 0000-0003-1591-5716
2005 (Engelska)Ingår i: Statistics and Probability Letters, ISSN 0167-7152, E-ISSN 1879-2103, Vol. 75, s. 119-126Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2005. Vol. 75, s. 119-126
Nationell ämneskategori
Sannolikhetsteori och statistik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:umu:diva-110616OAI: oai:DiVA.org:umu-110616DiVA, id: diva2:862671
Tillgänglig från: 2015-10-23 Skapad: 2015-10-23 Senast uppdaterad: 2018-06-07

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Sjöstedt de Luna, Sara

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Sjöstedt de Luna, Sara
Av organisationen
Institutionen för matematik och matematisk statistik
I samma tidskrift
Statistics and Probability Letters
Sannolikhetsteori och statistik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 132 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf